(x^2+2x+1)/(x+1) + (x^2+2x+3)/(x+2) + ... + (x^2+2x+2023)/(x+1012) = 2024


Adott az ABC derékszögű háromszög. Az A szög mértéke 90 fok, AC=10 cm, BC=12,5 cm. Megszerkeztjük a BC-vel párhuzamos MN egyenest, ahol M az AB, N pedig az AC szakasz egy pontja, és (AM/AB)=(2/3). Az ABC háromszöget meghajlítjuk az MN egyenes mentén úgy, hogy (AMN) sík merőleges a (BCM) síkra. Számítsuk ki a hajlítás után keletkezett ABC háromszög kerületét.



jan. 10. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Az 1. feladatnak mi a szövege?

jan. 11. 11:41
 2/6 A kérdező kommentje:

Old meg a pozitív valós számok halmazan a következő egyenletet.

Ez a felhivoszoveg az egyesnél

jan. 11. 15:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor a megoldás 1.


(x^2+2x+1)/(x+1) + (x^2+2x+3)/(x+2) + ... + (x^2+2x+2023)/(x+1012) = 2024


(x^2-1+2x+2)/(x+1) + (x^2-1+2x+4)/(x+2) + ... +

+ (x^2-1+2x+2024)/(x+1012) = 2024


(x^2-1+2(x+1))/(x+1) + (x^2-1+2(x+2)/(x+2) + ... +

+ (x^2-1+2(x+1012))/(x+1012) = 2024



(x^2-1)/(x+1)+2 + (x^2-1)/(x+2) +2+ ... +(x^2-1)/(x+1012)+2 = 2024


(x-1)(x+1)(1/(x+1)+1/(x+2)+ ... +1/(x+2012))+2012*2 = 2024


(x-1)(x+1)(1/(x+1)+1/(x+2)+ ... +1/(x+2012)) = 0


x-1 = 0

x = 1


A másik két tényező pozitív x esetén pozitív.

jan. 11. 15:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a geogebrás ábrázolást csak sajnos még így sem tudok elindulni. Még kérhetek egy kis segítséget hozzá?
jan. 11. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Cseréltem az ábrát. Kövesd végig még egyszer, és nézd meg, hogy a megjelenő számokat hogy lehet kiszámolni!


(befogótétel, magasságtétel, Pitagorasz-tétel, hasonlóság)

jan. 12. 07:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Komoly baj lehet a tudásoddal, ha ilyen segítség után sem tudsz elindulni! El kell kezdeni tanulni a hasonlóságról szóló témakört az elejétől!
jan. 12. 07:37