Üdv! Valaki tud segíteni ebben a feladatban; mert egyszerűen nem tudok nekiállni? Egy kép kerülete 360cm². a bekeretezett kép területe kétszerese a kép területének. milyen széles a keret?

Előre is köszönöm; ha vakaki segít!

2024. jan. 2. 20:02
A kérdező szavazást indított:
Házifeladaz
Matek
Szovegesfeladat
9 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
kerülete 360cm² -> A kép kerülete, hogyan lehet négyzetcentiméter? Nincs itt valami elírva?
2024. jan. 2. 20:23
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Rajzold le, segíteni fog. Rajzolj jó vastag keretet és meg fogod érteni.
2024. jan. 2. 20:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Alapeseetben a kerület az oldalak hossza (2a + 2b), a területe a két oldalhossz szorzata (a x b).

Az egyenlet meg (2a +2b) x 2 = (a x b)

Ha a terület/kerület értéke megvan (nem egyértelmü, mit írtál el a kérdés kiírásakor mert VAGY kerület, VAGY cm²) , annak alapján ki tudod az egyenlet segítségével számolni

2024. jan. 2. 20:27
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván elírás, helyesen: a kép felülete 360 cm².

Kerettel együtt 2x360 cm²=720 cm² a felület; ebből következően a keret felülete 720 cm²-360 cm²=360 cm².

És „itt a vége, fuss el véle!”. Kéne pl. a kép méretaránya.

Ha az, pl. 1:10, akkor 6 cm*60 cm; a keret belső kerülete 6+60+6+60 cm (132 cm), kiszámolható, hogy milyen vastagság esetén lesz a keret 360 cm². De ha a kép pl. 18 cm*20 cm (ez is 360 cm²), akkor a keret belső kerülete 18+20+18+20 cm (76 cm), jóval nagyobb keretvastagság esetén lesz a keret 360 cm² felületű. És nagyon sok arány létezik.

2024. jan. 2. 21:00
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Valóban elírtam; mert terület a 360cm². Ezért bocsánatot kérek!
2024. jan. 3. 21:25
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget kijött; hogy a keret kerülete 152cm; de azt hogy tudhatom meg; hogy mekkora "a" és mekkora "b" oldal?
2024. jan. 3. 22:24
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az honnan „jött ki”, hogy a keret kerülete 152 cm? És ez a belső, vagy a külső kerülete?
2024. jan. 3. 22:35
 8/12 A kérdező kommentje:
Mist látom;hogy a kiíráaom nagyon nem jó; mert kihagytam; hogy a kép kerülete 76cm; ebből következik az az egyik válasz alapján; hogy 2(2a+2b)=360
2024. jan. 3. 22:41
 9/12 A kérdező kommentje:

Most*

Kiíráaom*

2024. jan. 3. 22:41
 10/12 A kérdező kommentje:

Kiírásom*

Bocsi a rengeteg hibáért

2024. jan. 3. 22:42
1 2