Egy teniszverseny résztvevőinek 20%-a megbetegedett. Az egészséges teniszezők közül bármelyik bármely más egészséges teniszezővel csak egy játszmát játszott. Így a játszmák száma 190 volt. Hány résztvevő indult eredetileg a versenyen?

2023. dec. 18. 15:59
 1/1 anonim ***** válasza:

190 = 10 * 19 = (20 / 2) * 19

ez alapján 190 = 20 alatt a 2

20 versenyző játszott, ez a versenyzők 4/5-e

innen kiszámítható, hogy az összes versenyző 25

2023. dec. 18. 19:04