Integrálszámítás megoldási menet?


[link]

Tudom, ott a magyarázat, viszont valahogy nem áll össze a kép honnan jön az a 6-os szorzó:(



2023. dec. 7. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Mint ahogy írja, akkor tudunk továbblépni, hogyha az integrálon belül f'*f^a alakú a függvény. Essetünkben most a=-1/2, így f=3x^2+4, emiatt az lenne jó nekünk, hogyha x a 3x^2+4-nek a deriváltja lenne.


Deriváljuk: (3x^2+4)' = 6x, remélem, hogy ezt nem kell külön részleteznem.


Sajnos az x és a 6x nem nagyon egyeznek meg, de szerencsénkre az integrálba szabadon bevihető és onnan kihozható konstans szorzó; ha x-et megszorozzuk 6-tal, akkor az integrált osztanunk kell, hogy ugyanaz maradjon. És ha ez megvan, akkor már meglesz a kívánt alakunk az integrandusban.

2023. dec. 8. 01:31
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. dec. 8. 09:15