Ezt hogyan kell megcsinálni?


Végezzük el a következő műveletet a K véges testben.


K = Z3[x]/⟨x^3 + x^2 + 2⟩; x^2 + 2x + 1 · x + 2



2023. dec. 1. 21:02
 1/2 steven95 ***** válasza:

Z3 a polinom együtthatót adja meg. 0 1 2 lehet.


(x^2 +2x + 1)(x + 2) sima polinomszorzás figyelembe véve Z3-at


x^3 + 2x^2 + x + 2x^2 + 2*2x + 2 ,

ahol 2*2=1 (2*2=4 == 1 (mod 3)), 2*1=2 (2*1=2 == 2 (mod 3))


x^3 + (2+2)x^2 + (1+1)x + 2,

ahol 2+2=1 (2+2=4 == 1 (mod3)), 1+1=2 (1+1=2 == 2 (mod3))


x^3 + x^2 +2x +2 a szorzás eredménye Z3[x]ben.

----------------------------------------------------------

Polinom osztás, figyelembe véve Z3-at.


x^3 + x^2 +2x +2 / x^3 + x^2 + 2 = 1 maradt 2x, 2x foka 1, ami kisebb mint az osztó foka (=3), így 2x az eredmény.


!!!azthiszem hogy jól tudom.

2023. dec. 1. 21:43
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!
2023. dec. 2. 20:40