Egy brigád egy családi ház építésén dolgozik. Ha a brigádból 3 embert egy másik építkezésre irányítanak, akkor 6 nappal hosszabb ideig tartana a munka. Ha viszont 3 emberrel többen lennének a csapatban, akkor 3 nappal rövidebb lenne az idő. Hányan vannak a brigádban, és hány napig tart a munka eredetileg?

2023. nov. 28. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugye HF?
2023. nov. 28. 14:10
 2/6 A kérdező kommentje:
Az.
2023. nov. 28. 14:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor legközelebb légy oly bátyám, és a HF kategóriába tedd...

meg persze egy magyarázat se ártana, hogy mit csináltál vele eddig, és hol akadtál el.

Ez itt nem egy ingyen leckeszerviz.

2023. nov. 28. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Legyen N a napok száma alapesetben, E pedig az emberek száma. Ezek N nap alatt N*E munkát végeznek el. A hátralévő munka ugyanannyi, szóval:

N*E = (N+6)*(E-3)

N*E = (N-3)*(E+3)

Ha jól írtam fel, innen már kiszámolható. (zárójeleket fel kell bontani, rendezni, és megoldani az egyenletrendszert)

2023. nov. 28. 14:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom feltűnt-e hogy 1) pozitívan értékeltelek holott semmi érdemit bátyám nem tettél hozzá 2) a házi kategóriában van benne. 3) ha nem akarsz segíteni csak okoskodni bátyám minek írsz bármit is???
2023. nov. 28. 14:55
 6/6 A kérdező kommentje:
A 14:54-esnek köszönöm!
2023. nov. 28. 14:56