Valaki meg tudná oldani az alábbi logikai feladatot?

[link]
2023. nov. 24. 12:36
 1/8 anonim válasza:
Szerintem 10 a megoldás.
2023. nov. 24. 13:14
 2/8 anonim ***** válasza:
42
2023. nov. 24. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze szabály:

[(Bal felső+Jobb felső)* Bal alsó]-Jobb alsó

1.[(2+7)*5]-8=37

2.[(3+2)*4]-9=11

3.[(4+1)*6]-7=23

4.[(2+8)*1]-4=6

2023. nov. 24. 13:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a harmadik válaszolónak. Ez a jó megoldás.
2023. nov. 24. 15:52
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as és erre mi vezeti rá az embert? Próbálgatással elég hosszadalmas ide eljutni. Van erre valami módszer?
2023. nov. 24. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Vissza fele oldod meg,

Tudod pl hogy: 37=2,7,5,8 ha nem kéne minden számot felhasználni nem lenne ott (un. "red herring" nem jellemző az ilyen feladatokra), ezek utan marad az mit lehet a számokkal csinálni, mivel mindenhol egész számok vannak, ezért alap műveleteken kivül, nem lehet más pl gyök log stb.

innen mar csak az a lényeg hogy mit mivel hogy, 37-t az prim szám (btw 6 on kivül mindegyik megoldás az) tehát nem lehet az hogy x*y az eredmény, a logika azt diktálja hogy a 37 úgy "születik" hogy egy nagyobb kompozit számot csökkentünk vagy növelünk. vagyis: 37+-x=vlmi ezek utan, megnezed mi mit ad ki én a második ból indultam ki mert a 9+11=20 szamomra egbe kiáltó, és utana igy indulsz és épited amig meg nincs a válasz, ez legalábbis az én logikám.

2023. nov. 24. 23:41
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os köszönöm szépen! sokat segített
2023. nov. 25. 06:49
 8/8 anonim ***** válasza:
A felsőket össze kell adni, és szorozni a bal alsóval, majd kivonni a jobb alsót. Volt vagy 5 perc rájönni...
2023. nov. 26. 06:27