Obádovics J. Gyula Matematika című könyvének 1980-as kiadásának 415. oldalán lévő 8-as feladatának megoldását le tudná nekem valaki vezetni?

Több, mint 1 órája próbálkozok és nem sikerül, de szeretnék már végre tovább haladni.

2023. nov. 23. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha leírnád a feladatot...
2023. nov. 23. 23:12
 2/6 A nagy Levin ***** válasza:
70%
Ez a könyv szinte mindenkinek megvan...
2023. nov. 23. 23:22
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

#2


Valahol a padláson...

2023. nov. 24. 01:27
 4/6 steven95 ***** válasza:

[link]

13. kiadás, de ha összehasonlítod a két könyvet , hátha meglesz a kérdésedre a válasz...

2023. nov. 24. 08:59
 5/6 A kérdező kommentje:
Fejezzük ki cos(X)/(sin(X)-cos(X)-1)-et tg(X/2)=t segítségével!
2023. nov. 24. 09:40
 6/6 steven95 ***** válasza:
100%

4#-ben linkelt pdf 413. oladla.


Ha.. kicsit elolvastad volna a fölötte lévő példákat és tételeket, azért ki lehetett volna találni, d emondjuk elolvastad és így is elakadtál, mert beragadt egy rossz gondolat.



A lényeg: sin(a) és cos(a) éstéke kifejezhető tg/tan/tanges függvénnyel


sin(a)= 2tg(a/2) / (1 + tg^2(a/2) = 2t/(1+t^2)


cos(a)= (1 - tg^2(a/2)) / (1 + tg^2(a/2)) = (1 - t^2) / (1 + t^2)


ahol t=tg(a/2).


Innentől behelyettesítés. Tört egyszerűsítése. Illetve egy a^2 - b^2 felbontás és kijön.

2023. nov. 24. 14:36