Több, mint 1 órája próbálkozok és nem sikerül, de szeretnék már végre tovább haladni.2023. nov. 23. 23:06
2/6 A nagy Levin válasza:
Ez a könyv szinte mindenkinek megvan...
4/6 steven95 válasza:
13. kiadás, de ha összehasonlítod a két könyvet , hátha meglesz a kérdésedre a válasz...
5/6 A kérdező kommentje:
Fejezzük ki cos(X)/(sin(X)-cos(X)-1)-et tg(X/2)=t segítségével!
2023. nov. 24. 09:40
6/6 steven95 válasza:
4#-ben linkelt pdf 413. oladla.
Ha.. kicsit elolvastad volna a fölötte lévő példákat és tételeket, azért ki lehetett volna találni, d emondjuk elolvastad és így is elakadtál, mert beragadt egy rossz gondolat.
A lényeg: sin(a) és cos(a) éstéke kifejezhető tg/tan/tanges függvénnyel
sin(a)= 2tg(a/2) / (1 + tg^2(a/2) = 2t/(1+t^2)
cos(a)= (1 - tg^2(a/2)) / (1 + tg^2(a/2)) = (1 - t^2) / (1 + t^2)
ahol t=tg(a/2).
Innentől behelyettesítés. Tört egyszerűsítése. Illetve egy a^2 - b^2 felbontás és kijön.