A kerékpáros az út első harmadát 10 m/s seb-el tette meg,majd az út felét 6 m/s seb-el és a maradék utat pedig 2 m/s seb-el. mennyivel egyenlő a biciklis átlagsebessége?

Köszönöm a válaszokat!
2023. nov. 23. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:

(t1*10 + t2*6 + t3*2)/(t1+t2+t3), ahol t1 az első, t2 a második, t3 pedig a harmadik szakaszon eltöltött idő, másodpercben mérve.


Ennél pontosabban nem lehet megmondani.

2023. nov. 23. 17:08
 2/3 anonim ***** válasza:

t=s/3/10+s/2/6+s/6/2=s(1/30+1/12+1/12)=s/5


Az átlagsebesség:

v=s/(s/5)=5

2023. nov. 23. 17:49
 3/3 krwkco ***** válasza:

Az út hosszától nem függ az eredmény, ezért legyen pl. 60m.

"az út első harmadát 10 m/s seb-el tette meg" -> 20m / 10m/s = 2s

"az út felét 6 m/s seb-el" -> 30m / 6m/s = 5s

"a maradék utat pedig 2 m/s seb-el" -> 10m / 2m/s = 5s.

Összesen 60m 12s alatt, azaz az átlag 5m/s.

2023. nov. 23. 19:53