2023. nov. 23. 14:39
1/1 anonim válasza:
A MNP háromszög egybavágó az ABC háromszöggel, tehát csak annak kell a területét és a kerületét kiszámolni.
K = 3 * 12 = 36 cm
T = 12^2 * gyök(3) / 4 = gyök(3888) =~ 62,354 cm^2