Az ABCA'B'C' szabalyos háromoldalú egyenes hasáb alapélének hossza 12. cm. Az ABC alappal parhuzamos a sik az NMP háromszög szerint metszi a hasabot. Szamitsa Ki az MNP háromszog kerületét és területét?

2023. nov. 23. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A MNP háromszög egybavágó az ABC háromszöggel, tehát csak annak kell a területét és a kerületét kiszámolni.


K = 3 * 12 = 36 cm

T = 12^2 * gyök(3) / 4 = gyök(3888) =~ 62,354 cm^2

2023. nov. 23. 14:47