Mekkora a rendszer gyorsulása és a kötelekben ható erő, l1a a kötelek súlyától és a súrlódástól eltekintünk? 3db m tömegű súly adatai:3kg-8kg-5kg Megoldások: (1,25 m/s2; 33,75 N; 43,75 N)


Előre is köszönöm szépen.

Az a=1,25m/s2 és a 43,75N eredményt én is kiszámoltam, viszont a 33,75 nem jön ki.. m2*(g-a)=3*(10-1,25)=26.25N és nem 33,75N mi a hiba?



#fizika #erő #Moór Ágnes 407
2023. nov. 5. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:

I1a?

Nem kéne arról szólni, hogy milyen rendszerről van szó?

2023. nov. 5. 20:51
 2/7 A kérdező kommentje:

l1a nem kell figyelembe venni.


*Pontrendszerek dinamikája.

2023. nov. 5. 21:53
 3/7 krwkco ***** válasza:
2023. nov. 5. 22:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen a linkben megtalálható feladatról lenne szó.:)
2023. nov. 5. 22:22
 5/7 A kérdező kommentje:
És sajnos a 33,75N nem kapom meg…ebben kérnem a segítséget..
2023. nov. 6. 07:12
 6/7 anonim ***** válasza:

5g-F1=5a

F1-F2=8a

F1-3g=3a

--------------

Ezt az egyenletrendszert kell megoldani.

2023. nov. 6. 08:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs!


5g-F1=5a

F1-F2=8a

F2-3g=3a

--------------

2023. nov. 6. 08:17