y=(3/(1*2)^2) + (5/(2*3)^2) + ... + (2023/(1011*1012)^2), mennyi y erteke?



Oldjuk meg a valos szamok halmazan a kovetkezo egyenletet:

sqrt(x-2022) + sqrt(y+2023) = (x + y + 99)/14



2023. okt. 31. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
(2n+1)/(n(n+1))2 = n/n2(n+1)2 + (n+1)/n2(n+1)2 =>>> innen?
2023. okt. 31. 14:45
 2/7 anonim ***** válasza:
1/n^2 - 1/(n+1)^2=((n+1)^2-n^2)/(n(n+1))2
2023. okt. 31. 15:28
 3/7 anonim ***** válasza:

A #2 alapján:

y=1/1^2-1/2^2+1/2^2-1/3^2+1/3^2-1/4^2+ ... +1/1011^2-1/1012^2=

=1-1/1012^2=1024143/1024144


(teleszkopikos összeg)

2023. okt. 31. 16:34
 4/7 anonim ***** válasza:

2)

q:=sqrt(x-2022), r:=sqrt(y+2023)


Ekkor az egyenlet:

(q-7)^2+(r-7)^2=0


Ekkor q=r=7.


...

2023. okt. 31. 16:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha megoldod a #4-et.

x=2071, y=-1974

2023. okt. 31. 17:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Az #1 folytatnád kérlek, mert a teleszkópikus összegben nem tudom hova lettek a szamlalobol a 2n+1 alaku szamok, es miert irhatunk mindenhova 1-et
2023. nov. 1. 16:28
 7/7 anonim ***** válasza:

1/n^2 - 1/(n+1)^2=((n+1)^2-n^2)/(n(n+1))2=(n^2+2n+1-n^2)/(n(n+1))2=

=(2n+1)/(n(n+1))2

2023. nov. 1. 18:12