Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segítene valaki a kémia házimban?

Segítene valaki a kémia házimban?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem, miről van szó..múlt órán vettük..de nekem ez latin:/ Nem azt kérem, hogy megoldj(átok) helyettem, csk egy elindulási módot..vagy,h h számítsam ki:/


1. 40 g oxigén hány g szénnel(c) egyesül?

2. 12 mol hidrogéngáz hány mol nitrogéngázzal egyesül ammóniává? Hány gramm ammónia keletkezik?

3. 12 g magnézium és ismeretlen mennyiségű kalciumot összekevertünk, és oxigénbe elégettük. 12 g oxigén fogy el a fémek teljes elégéséhez. Hány gramm kalciumot tartalmazott a kalcium keverék? ( 2 egyenlettel felírva!!)


Szerintem a 3. a legnehezebb:/ főleg, h 2 egyen.kell:S

Mindenkinek köszönöm a segítséget:)


2010. okt. 19. 15:49
 1/1 anonim válasza:

Szia! Én megpróbálok segíteni. Szóval:

1. a 40g oxigént oszd el az oxigén molekula moláris tömegével (32 g/mol) így megkapod, h hány mol van belőle(1.25mol). Az egyenletből lehet (O2 + C =CO2) tudni, h 1 mol oxigénhez 1 mol szén kell, ezért a szénből is 1.25mol kell. Ahhoz, h megkapd, h hány g a molt szorozd meg a szén moláris tömegével.


2. EZ is teljesen hasonló. Írd fel az egyenletet(3H2+N2=2NH3), az alapján megkapod az arányokat és a végén a nitrogén molját(4mol) szorozd meg a mol.töm.-gel.


3. Ennél is az oxigén tömegéből indulj ki (szám. ki a molját(0.375mol)) Mivel az oxigén mindkét fémmel reagál ezért ez összes elreagált oxigén anyagmennyisége. A 2 egyenlet:

2Ca+O2=2CaO 2Mg+O2=2Mg

Az egyik egyenletben az oxigén mennyisége legyen x (most legyen a Ca-s egyenletben)a másikban pedig (0.375-x)mol. Ekkor a Ca-ból 2x van, a Mg-ból pedig 2*(0.375-x). Az x-et úgy kapod meg, h a 2x-et megszorzod a Ca mol.töm.-vel, hozzáadod a 2*(0.375-x)*Mg mol.töm. és ezek összege egyenlő a 12g-mal. Megoldod ezt az egyenletet, megkapod az x-et, ezt megszorzod a Ca mol.töm-vel és 2-vel és megkapod, h hány gramm Mg van a keverékben.



Remélem nem túl zavaros. Ha mégis akkor bocsi, írj és megpróbálom majd leegyszerűsíteni és elmagyarázni, ami nem ment.

2010. okt. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!