Sin(a-b+c)+sin(b-a-c) véletlenül nem 0?

2023. okt. 23. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
De.
2023. okt. 23. 14:05
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így kijött aminek ki kell jönnie :D
2023. okt. 23. 14:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül, de 0.


Ez a sin(x) függvény azon tulajdonságának köszönhető, hogy páratlan függvény, vagyis sin(-x)=-sin(x) teljesül minden x-re. Magyarra lefordítva ez azt jelenti, hogy a függvény argumentumából "kihozható" a negatív előjel.


Ennek megfelelően:


sin(a-b+c)+sin(b-a-c) = -sin(-a+b-c) + sin(b-a-c) = -sin(-a+b-c) + sin(-a+b-c), ennek pedig nyilvánvaló okokból 0 az értéke.

2023. okt. 23. 14:13