Mekkora egyenlő töltések hatnak egymásra 10 cm távolságból 4N erővel?

egyszerűen nem tudom levezetni meg ugye megoldani

2023. okt. 17. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Két töltés között ható erő: F=k·Q1·Q2/r²

A két töltés egyenlő, akkor: F=k·Q²/r²

Ebből kifejezed a töltést: Q=√(F·r²/k)=r√(F/k)

2023. okt. 17. 21:36
 2/3 anonim ***** válasza:

r=10cm=0,1m

F=4N

k≈8,988·109 Nm²C⁻²

2023. okt. 17. 21:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek a kitevők nem lettek jók a k:

k≈8,988·10⁹Nm²C⁻²

2023. okt. 17. 21:41