egyszerűen nem tudom levezetni meg ugye megoldani2023. okt. 17. 20:51
1/3 anonim válasza:
Két töltés között ható erő: F=k·Q1·Q2/r²
A két töltés egyenlő, akkor: F=k·Q²/r²
Ebből kifejezed a töltést: Q=√(F·r²/k)=r√(F/k)
2/3 anonim válasza:
r=10cm=0,1m
F=4N
k≈8,988·109 Nm²C⁻²
3/3 anonim válasza:
Ezek a kitevők nem lettek jók a k:
k≈8,988·10⁹Nm²C⁻²