Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 7. osztályos matematika házi...

7. osztályos matematika házi feladat?!?

Figyelt kérdés

1., Véletlenül összekeveredett 3 kg keserűmandula, 2 kg papírhéjú és 5 kg kemény héjú ehető mandula, amelyek külsőre nem különböztethetők meg. Ha kiválasztunk egy mandulát, akkor mi a valószínűsége annak, hogy papírhéjú mandulát veszünk ki?


És itt vannak a lehetséges megoldások:

A: két tized = egy ötöd

B: két nyolcad = egy negyed

C: tíz ketted = öt egész

D: nyolc ketted = 4 egész


És az is kéne, hogy miért ezt az eredményt kaptuk / hogyan számoltunk?


2010. okt. 18. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Miért várja minden taknyos kölyök hogy más csinálja meg a háziját? Gyakorolj inkább arra vannak ezek a feladatok.
2010. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Bazzeg egész nap itt íratod a házidat?? Ma már ez a kb. 4. ilyen választhatós kérdés, baromi unalmas.

A feladat meg maga egy olyan egyszerű valószínűségszámítás, hogy szégyen ezt nem tudni.

2010. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
31%

Szia a megoldás szerintem! : 3+2+5= 10

ebből 2kg papír héjú mandula vagy is két tized= 1 ötöd ennyíh esély van rá hogy papír héjút vesszünk ki!

2010. okt. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

A kérdésed: 7. osztályos matematika házi feladat?!?

Válaszom: Igen, 7. osztályos matematika házi feladat.

2010. okt. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
25%
Jó mondjuk ez tényleg gáz h nem vagy képes egyedül meg csinálni de hát magadért csinálod szóval ha most megoldjuk helyet akkor baszhatod dogában!!!!! mert ott nem fogjuk helyetted megoldani
2010. okt. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Na levezetem neked, de akkor neked kell rájönni a megoldásra okés? Így legalább a felét megcsinálom neked:


Ez olyan mintha lenne 3 piros, 2 kék, 5 zöld golyód egy zacskóban, és mi az esélye annak hogy kék golyót húzol ki. Nos összesen 10 golyód van...lerajzolsz egy kört és 10 fele felosztod... a 10 cikkből 2 db-ot besatírozol, mivel 2 db kék golyód van a többi úgy marad (= a 8 db cikk azért marad úgy mert azok nem kék golyók, tehát lényegtelen a színük. Így ha egy golyót húzol akkor lényegtelen hogy piros vagy zöld mert az nem kék. Tehát elvileg két halmazod van: kék és nem kék. remélem érted) ... akkor hány hányadot satíroztál be?


Vagy összeadod, összesen 10 és abból a 10-ből kettő kék...


Vagy ha van egy tortaa mit 10 egyenlő részre vágnak fel, ebből kettő a tiéd, 3 Mariskáé, 5 Pistié, mennyi lesz a tiéd? tehát ha van egy torta amiből két szelet a tiéd, akkor a tíz szelethez képest mennyid van?

2010. okt. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Kromosome ***** válasza:
68%

A 3 különböző mandula tömegének összege 10 kilogramm, tehát összesen 10 kiló mandulád van. Ebből 2 kilogramm a papírhéjú, tehát 2/10-hez az esélye annak, hogy azt veszel ki a dobozból.


Ha úgy vesszük, hogy pl. 1 kilogramm mandula = 100 szem, akkor összesen 1000 szem mandulád van. A dobozban így összesen 200 darab papírhéjú van, tehát 200/1000 az esélyed, hogy kihúzz egy olyat, vagyis 2/10 = egy ötöd.


A megoldás ennek fejében A!

2010. okt. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Nem tudom, hogy kik írták ki az ehez hasonló - feleletválasztós - kérdéseket, de az biztos, hogy nem én. Amit tudok, magamtól megcsinálom, de mivel nem voltam ott 3 matematika órán (családi okok miatt), és a tanárnő - valószínű - akkor magyarázta el, és én nem értettem. De mégegyszer köszönöm annak, aki levezette a feladatot. Ja, és nem veletek szeretném megíratni a házi feladatomat, de mivel nem értettem az egészet - és úgy gondoltam, hogy ez egy olyan oldal, ahol (akár) segítséget is kérhetek - ezért mertem megkérdezni...

Remélem, hogy akik a sok "szívhez szóló" megjegyzést írták, azok az életben mindig, mindent értenek / értettek!


Köszönöm, további gyönyörű napot kívánok Nektek!

2010. okt. 18. 17:23
 9/11 anonim válasza:

ha mozaikos a konyved keresd itt:

[link]

2010. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én itt olvasgatom hogy miért akarják hogy... stb.. namármost.. nemtudja a gyerek a házit.. és lehet a szülei se értik..lehet matekon nem figyelt.. jelenleg én örülök hogy valaki kiírta mert nálam pl ez a házi doga T_T Jó lenne a mozaikos lenne a tk-m de sajnos nem az, sajnos ez Hajdumatekos... a kiadója műszaki kiadó... nah.. szal ne legyenek a kedves felnőttek felháborodova hogy egy 7.-s kiírja a háziját T_T
2011. nov. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!