m(HCl) = 318,8 g . 0,275 = 87,67 g
n(HCl) = 87,67 g : 36,5 g/mol = 2,40 mol
n(Ca3(PO4)2) = 0,4 mol -----> ezt hogyan ?
m(Ca3(PO4)2) = 0,4 mol · 310 g/mol = 124 g
Előre köszi a választ
2023. okt. 5. 16:35
1/1 anonim válasza:
Az a) részfeladatban felírt egyenlet (3 CaCl2 + 2 H3PO4 = Ca3(PO4)2 + 6 HCl) alapján 6 mol HCl keletkezésekor 1 mol (hatoda) Ca3(PO4)2 keletkezik.
Kiszámolta, hogy 2,40 mol HCl keletkezett, így annak a hatodának megfelelő anyagmennyiségű kalcium-foszfát keletkezett a fenti aránypár alapján. 2,4/6=0,4, ennyi mól kalcium-foszfát keletkezett.