na úgy van a történet hogy van egy Boszorkány akinek van egy kiadó kunyhója , 3 törpe arra jár és kiszeretné bérelni tőle. Fejenként 10 aranypénzt fizetnek érte. Tehát összesen 30 aranypénzt fizettek a szállásért. Azonban az öreg boszorkány úgy érezte sokat kért ezért a szállásért tehát vissza küldött 5 aranypénzt egy koboldal hogy adja vissza törpéknek. Azonban a gonosz kobold elrakott titokban 2 arany pénzt és csak 3at adott vissza a manóknak. Tehát fejenként 9pénzt fizettek így. Hol az utolsó pénz? Mivel 3x9=27 + 2 = 29?

2023. szept. 22. 00:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%
A büdös banya csőbe húzta a koboldot.Tuti nem aranyból volt a pénz.
2023. szept. 22. 04:01
 12/13 krwkco ***** válasza:
82%

"30 aranypénzt fizettek a szállásért. ...az öreg boszorkány...visszaküldött 5 aranypénzt egy koboldal... a kobold elrakott... 2 arany pénzt és ... 3-at adott vissza a manóknak. Tehát fejenként 9pénzt fizettek így. Hol az utolsó pénz? Mivel 3x9=27 + 2 = 29?"

1. A két arany része a 3*9-nek, amit a manók fizettek. Ezért azt nem hozzáadni kell, hanem levonni (ez a becsapás). Akkor kell levonni, ha meg akarjuk tudni, hogy mennyi pénzt kapott a boszorka. 25-öt.

2. Ha a 30 aranypénz sorsát akarjuk tisztázni, akkor 3-at visszakaptak a manók. És 27-et fizettek 27+3=30. Vagy másként számolva 3 pénz van a manóknál, 2 a koboldnál és 25 a boszorkánál.

2023. szept. 22. 11:14
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Másként hallottam ezt a fejtörőt, de a lényege az volt, hogy a diák felismerje az egyenletben szereplő hibát. A megoldás gyakorlatilag azon múlik, hogy elfogadod-e a feladat egyenletét. Ha elfogadod, akkor nem fogsz rájönni a megoldásra. Általában a diákok többsége ezt az utat választja.
2023. szept. 22. 13:20
1 2