C2H4 + Br2 --->
2010. okt. 17. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Felszakad a kettős kötés, és "beköt" a Br.

Segítek még egy kicsit:

H2C=CH2+Br2 --> ...

2010. okt. 17. 15:08
 2/10 A kérdező kommentje:
H2C=CH2+Br2 lesz a végterméke C2H4 + Br-nak? Csak a moláris tömeg kiszámításához fontos.
2010. okt. 17. 15:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem. Gondolkodj kicsit.

A C2H4-et írtam fel más alakban: H2C=CH2 . Ebben a "=" a kettős kötést jelenti. Hogy jön létre a kettős kötés? A két C-atom nem egy-egy, hanem 2-2 e- -al akpcsolódik. Ha ebből egy kötés felszakad, akkor hol marad az a két e-?

(próbállak rávezetni, nem nehéz, és előbb-utóbb ezt is számonkérik rajtad)

2010. okt. 17. 15:16
 4/10 A kérdező kommentje:
2CBr2 +2H2Br ???? Passz, nem tudom :S
2010. okt. 17. 15:19
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]

Itt egy kép az eténről. A "=" ugye a kettős kötés. Ha ebből az egyik kötés felszakad, akkor így nézne ki vhogy: H2C*-*CH2. A "*" azt az elektront jelöli, ami pár nélkül maradt. Nyílván szeretne újra kötést kialakítani. Ezért a Br* "*"-ja hova köt???

2010. okt. 17. 15:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez ugyan nem a kérdésre a válasz, de jól szemlélteti a kettős kötést. Kis emberkék, két kézzel fogják egymást. Ha egyik kezüket elengedik, akkor egy kézzel fogják egymást, és marad egy szabad kezük. ("*"-al jelöltem a szabad kezet.)

[link]

2010. okt. 17. 15:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Az etilén kétszeres kötése igen hajlamos addíciós reakciókra. Addíciós reakcióban két vagy több molekula egyesül, melléktermék nem képződik. Az etilén könnyen addícionál halogéneket. A reakció brómmal a következő egyenlet szerint játszódik le:


CH2=CH2+Br2= CH2Br-CH2Br

2010. okt. 17. 15:31
 8/10 anonim ***** válasza:

15:31:

Próbáltam rávezetni....

2010. okt. 17. 15:31
 9/10 A kérdező kommentje:
De nem vagyok hülye, tudom, hogy mi az a kettős kötés:D Csak éppen arra nem tudtam rájönni, hogy mi lesz belőle. Ennyi volt vissza a házimhoz, de a könyvben konkrétan le volt írva, és így meg tudtam oldani. Amúgy köszönöm szépen.
2010. okt. 19. 21:18
 10/10 A kérdező kommentje:
15:31! Köszönöm így utólag is a konkrét választ, erre lett volna szükségem.
2010. okt. 19. 21:18