Ha egy egyenlő szárú trapéznak az alapja 50 és 30 cm és a szárai 40 cm mennyi akkor a szögei ?

2023. szept. 12. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Berajzolod a magasságát. Akkor látod, hogy a magasság az 50 cm-es alapot 10+30+10 cm-es szakaszokra osztja. A két szélén keletkezik egy-egy derékszögű háromszög, melynek átfogója 40 cm, egyik befogója 10 cm, másik befogója a magasság. Az 50 cm-es alap és a 40 cm-es szár által bezárt szög koszinusza: cosα=10/40=0,25, melyből α≈75,5225°. A négyszög belső szögeinek összege 360°. Egyenlő szárú trapézról van szó a belső szögek összege 2α+2β=360°. α márt ismert, β=(360°−2α)/2=180°−α=180°−75,523°=104,4775°.
2023. szept. 12. 23:27
 2/2 anonim ***** válasza:
Helyesbítve: β=(360°−2α)/2=180°−α=180°−75,5225°=104,4775°.
2023. szept. 12. 23:28