Hogy kell megoldani ezt a két matek példát?


(b-c)harmadikon + (c-a)harmadikon +(a-b) harmaidkon=


x harmadikon+z harmadikon+y harmadikon-3xyz=


2010. okt. 16. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

es hol van a ket matekpelda? en egyet sem latok:D

amit felirtal az egy 3 ismeretlenes egyenlet x,y,z


1 egyenletbol 3 ismeretlent nem lehet kifejezni, max terben lehetne abrazolni .. meg ha 2 ismeretlenes lenne rajzolhatnal egy parabolat hiperbolat vagy vmi gorbet (attol fugg hanyadfoku stb.)... na de igy? ezzel semmit nem lehet kezdeni

2010. okt. 16. 17:47
 2/4 anonim ***** válasza:

varjcsak azt elfelejtettem, az lehet meg hogy nincs megoldasa...


probald valahogy bizonyitani... peldaul rendezd at, es bizonyitsd hogy egyik oldalon csak pozitiv szam lehet a masikon meg negativ... (a,b,c-re ugy gondolj, hogy azok szamok, x, y, z meg az ismeretlenek) tehat valahogy ugy kell kiindulni, hogy


a/b/c szerepe felcserelheto-e, stb, (ha igen akkor kevesebb variaciot kell kiprobalni) es utana bizonyitani hogy a>b>c -vel vagy a>c>b-vel ... milyen elojelek jonnek ki.. vmi ilyesmi:D

2010. okt. 16. 17:52
 3/4 anonim ***** válasza:

illetve meg kell vizsgalni hogy mivan ha a<0 vagy a>=0 stb. tehat negativ vagy nem negativ a, b ill. c ... (azert erdekes mert negativ szam a harmadikon is negativ lesz.. stb)


(sejtesem szerint a jobb oldal /ahol x,y,z van/ csak pozitiv lehet, de ez csak 1 sejtes.. el kell indulni valamerre) mert pl x,y,z mind -2 akkor -8 -8 -8 -(3*-8) = 0 .. je pont 0... probald ki mas szamokkal is -1 -2 -3-nal pl -1 -8 - 27 -3*(-1*-2*-3) = -36 +3*6 = -18 .. ez negativ akkor rossz volt a sejtes) ... na ilyesmikkel probalkozz:D

2010. okt. 16. 17:58
 4/4 A kérdező kommentje:
mármint úgy értettem,hogy egyszerűbb alakja mi lesz
2010. okt. 16. 19:24