Gyökös feladatok egyszerűen számológép nélkül?

Pl egy ilyet,hogy lehet egyszeruen megoldani? [link]
2023. aug. 29. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel ez nem egy feladat, ezért sehogy.


Kellene tudni, hogy ezzel mit kellene kezdeni.


Jelen esetben valószínűleg ki kellene számolni a pontos értékét számológép nélkül. Először a 2*gyök(10)-nél vigyük be a 2-est a gyök alá a gyökvonás azonosságainak felhasználásával:


2*gyök(10) = gyök(4) * gyök(10) = gyök(40)


Tehát a feladatunk:


GYÖK[7+gyök(40)] * GYÖK[7-gyök(40)]


A megfelelő gyökvonásazonosságot újra használva:


= GYÖK[(7+gyök(40))*(7-gyök(40))]


Itt könnyen észrevehető, hogy tudjuk az (a+b)*(a-b)=a^2-b^2 azonosságot alkalmazni:


= GYÖK[7^2 - gyök(40)^2]


Definíció szerint gyök(40)^2 = 40, így


= GYÖK[49 - 40], vagyis


= GYÖK[9], ennek értéke pedig 3.


Ha nem hiszed:


[link]

2023. aug. 29. 19:40
 2/7 anonim ***** válasza:

A négyzetgyökök szorzata egyenlő a szorzat négyzetgyökével.

sqrt((7+sqrt(40)(7-sqrt(40))

Alkalmazod a két tag összegének és különbségének szorzatára vonatkozó azonosságot.

sqrt(49-40)=3

2023. aug. 29. 19:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Beszeljuk mar at mi az hogy bevinni meg kivinni a szamot a tort alol egyszeruen nem fogom fel
2023. aug. 29. 19:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt az azonossagot soha nem hallottam, hol van errol info?
2023. aug. 29. 19:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig kellett, hogy tanuld, mert a gyökvonásos rész előtt van a négyzetre emelés azonosságainak témaköre.
2023. aug. 29. 19:44
 6/7 anonim ***** válasza:
2*sqrt(10)=sqrt(4)*sqrt(10)=sqrt(40)
2023. aug. 29. 19:54
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ezt az azonossagot soha nem hallottam, hol van errol info?"


Attól hogy te nem hallottál róla még létezik, beírod hogy hatványosság azonosságok a googleba és megtalálod...

2023. aug. 29. 23:27