A téglalap oldalai.

A: 5 cm

B: 3 cm


Mekkora a téglalap kerülete, területe?



2023. aug. 20. 01:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pótvizsgára készülsz?


Kerület: összeadod az oldalakat: 5+3+5+3 = 16 cm.

Terület: két, egymásra merőleges oldalt összeszorzol: 5*3 = 15 cm^2 (négyzetcentiméter).

2023. aug. 20. 01:33
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

"Pótvizsgára készülsz?"


Vélhetően nem a Harvard Egyetem Alkalmazott Analízis és Numerikus Modellezés Tanszék doktori ösztöndíjas programjára ezzel a feladattal.


Kerület = 2 * (A+B) = 2 * (5 cm + 3 cm) = 2 * 8 cm = 16 cm


Terület = A * B = 5 cm * 3 cm = 15 cm^2

2023. aug. 20. 02:06
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
#2, abból, hogy nem egyetemre akar menni, nem következik, hogy pótvizsgáznia kell...
2023. aug. 20. 02:13
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Kisegítő vagy, kérdező?
2023. aug. 20. 07:18
 5/7 anonim válasza:
100%
Váó.
2023. aug. 20. 07:44
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Magyarországon már elégséges érettségivel is be lehet jutni a felsőoktatásba, így a kérdezőnek még van reménye.
2023. aug. 20. 08:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért ez a feladat olyan témakört ölel fel, amihez

1. pont elég egy sima google, ami megadja a kulcsot, talán a választ is

2. ami méltatlan egy 16+ éveshez, aki - ha bukott is - min 9-es


Talán ezekre vetítve gondolnánk valami problémára. Valami nem kerek, valami sántít, mert ez egy nagyon alacsony státuszú kérdés, konkrétan ez egy ált isk 6-os feladat.

2023. aug. 20. 10:06