Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A szentimentalizmus erőteljese...

A szentimentalizmus erőteljesen vonzódik a természethez?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A szentimentalista emberek sokszor mentek ki a természetbe, hogy megnyugodjanak. Hogy ez erőteljes vonzódás-e... Volt köze a szentimetalizmusnak a természethez.
2010. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Heh....

Szóval -

Ugye a latin sensus szóból ered, ami érzést jelent.

-érzelmesség kifejezésére törkeszik

-Rousseau a filo. háttér megteremtője

- az irodalomban a hősök érzelmileg gazdagok, de tehetetlenek, TERMÉSZETközeli helyen élnek, vágynak a magányra

- műfajok pl. napló, levélregény, elégia


(az tavalyi tökéletes es tsodás irodalomfüzetből :D)

2010. okt. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szóval tavaj voltál 10?:D
2010. okt. 17. 20:59
 4/8 anonim ***** válasza:
ez a teljes szentimentalizmus fogalma? :D vagy mi lenne az...Csokonai 2 versét kell összehasonlítanom holnap 2 órás irodalom dolgozatban ... viszont fogalmam sincs hogy mi a rosseau i szentimentalizmus...?! és ezzel kéne bevezetni a fogalmazásom...
2010. okt. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok - aha, ennyit írtunk róla :D

Jaja tavaly vtam 10...

De ehhez még írhatod, hogy érzelmes, meg természetbe vágyik, búskomor, kitörni akar de nem tud, etc...

2010. okt. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

és a fogalmazás végére mit írhatok?

Mármint tudom saját vélemény vagy összefoglaló szöveg...de valami ötleted/ötletetek nincs?

Csokonai: A Reményhez és A Tihanyi Ekhóhoz című verseiről lenne szó.

2010. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
De jó én is pont a szentimentalizmusról írok:D köszi a hasznos infókat:D én most vagyok 10.es
2010. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát.. sztem valami idézettel fel lehetne dobni.. Vagy hogy egy Csok. egyik legkiemelkedőbb alkotása, ami híven hordozza a szentimentalizmus jegyeit, és méltán tett szert ekkora ismertségre :P
2010. okt. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!