Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi az a szeretet? (kérdéstulrö...

Mi az a szeretet? (kérdéstulrövid)

Figyelt kérdés
Ez egy házi. Olyan 3-6 mondatos megfogalmazás kéne.
2010. okt. 13. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Mennyire nyitott a tanár a kissé másféle fogalmazásokra? Mert én mondjuk egy ilyenre gondoltam:


"A szeretet annyi féle, ahány ember létezik, hiszen mindenki máshogy szeret és mindenkinek mást jelent a szó: szeretet. A felnőttek sok esetben már nem tudják megfogalmazni érzéseiket, hiszen annyi más dolguk van, és nekem is nehezemre esik saját érzéseket megfogalmazni. Épp ezért hívtam segítségül néhány gyermek válaszát arra a kérdésre, mi is a szeretet?

4 éves fiú: Amikor szeret valaki, akkor máshogy mondja ki a neved. Valahol érzed, hogy az ő szájában biztonságban van a neved.

6 éves lány: Ha jobban szeretnél szeretni, akkor egy olyan baráttal kezd, akit utálsz.

7 éves fiú: A szeretet az, ami Karácsonykor a szobában van. Ha egy pillanatra abbahagyod az ajándékok kicsomagolását, akkor lehet meghallani."


Vagy valami hasonló. Bocsi, ha kicsit hosszú lett, de azért remélem fogod tudni használni :)

2010. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ez 2 dologból álló válasz lesz:

1. Segítség:

- Amikor valaki nagyon fontos nekünk, és a bajban kiállnánk mellette.

- Amikor bennünk van az az érzés, hogy felelősségünk van felé, ha sír akkor felkell vidítanunk, ha éhes enni kell neki adnunk.

- Egyszóval egy olyan emberi érzés ami miatt a másikra figyázzunk és nagyon fontossá válik számunkra.

Ez egy vázlat ebből meríts ötletet.

2. rész: Basszus ez tudnod kéne! Mit érzel ha szerelmes vagy? (Szerelem) Mit érzel anyukád vagy a legjobb barátod iránt? (szeretet)

2010. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2010. okt. 20. 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!