Egy síversenyző álló helyzetből indulva csúszik le egy 130m szintkülönbségű pályán. a pálya hosszúsága 700m a sílécek és a pálya között 0,14 a súrlódási tényező értéke. milyen sebességgel ér le a pálya aljára a versenyző?

segitsetek fizika tz!!!!

2023. máj. 30. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Arra nem előre kellett volna készülni? Sosem fogod megérteni, ha más megcsinálja helyetted, sem viselni a következményeit annak ha nem tanulsz. Ahhoz meg különösen pofátlannak kell lenni, hogy témazáró közben a neten írod ki, hogy mások megoldják.
2023. máj. 30. 09:39
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora a síelő légellenállása,tömege?

Hogy indul el,a gravitáció által vagy löki magát a lécekkel? Utóbbi esetben mekkora tolóerőt fejt ki és milyen hosszan,mekkora sebességig?

2023. máj. 30. 09:41
 3/7 A kérdező kommentje:
egyes valaszolonak: ha nem segitessz minek valaszolsz? ennyire nincs eleted?
2023. máj. 30. 09:57
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Nincs. A súrlódás általános iskola 7. osztályos anyag, mit keresel egyáltalán az oldalon?
2023. máj. 30. 10:02
 5/7 A kérdező kommentje:
orulok ha te 7.be ezt vetted nalunk 10.be kicsit mashogy megy
2023. máj. 30. 10:11
 6/7 anonim ***** válasza:
😂😂😂😂😂😂
2023. máj. 30. 10:37
 7/7 anonim ***** válasza:

sin(alfa)=130/700 => alfa =


Energetikailag nézve, a kezdeti helyzeti energia egyenlő a végső mozgási energia és a srlódási erő munkájának összegével:


g*130=0,14*g*cos(alfa)*700+v^2/2 => v=

2023. máj. 30. 11:24