Hogyan oldanátok meg ezt a feladatot? Bérköltség


Ing-Ovány Kft. egy ingeket előállító cég, és két műszakban dolgoznak a munkások. A vállalat délutánra 10%

műszakpótlékot, míg túlórára az alapbéren felül 50% pótlékot ad. Mivel az összes inget raktárra gyártják, és

nem egyedi megrendelésre, a pótlékokat az üzemi általános költségek közé számolják el. A szeptemberi

bérfizetési jegyzék a következőket tartalmazza:

Összes munkaóra szeptemberben 16.000

Alap órabér a nappali műszakban 500

Összes ledolgozott órák száma a két műszakban túlóra

nélkül (a két műszakban ugyanannyi órát dolgoznak) 14.000

Az összes túlóra a nappali műszakban történt.

a) Számolja ki a túlórák számát!

b) Mennyi a közvetlen bérköltség? Mennyi a közvetett bérköltség?

c) A bérköltség közül mennyit fizettek a túlórára és a műszakpótlékra?


2023. máj. 29. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

a) Az összes munkaóra szeptemberben 16.000, és az összes ledolgozott órák száma a két műszakban túlóra nélkül 14.000. Tehát a túlórák száma a két műszakban 16.000 - 14.000 = 2.000 óra.


b) A közvetlen bérköltség a dolgozók alapbére és a túlórapótlék összege lesz.


A nappali műszakban dolgozók órabére 500, és a túlórákra az alapbéren felül 50% pótlékot kapnak. Tehát a nappali műszakban ledolgozott órák száma 14.000, és ezekre nem jár túlórapótlék.


A közvetlen bérköltség tehát a nappali műszakban ledolgozott órák száma szorozva az órabérrel lesz:

14.000 * 500 = 7.000.000 Ft.


c) Az üzemi általános költségekhez tartozó pótlékok közé tartozik a túlórapótlék és a műszakpótlék is.


A túlórák száma 2.000, és az alapbéren felüli pótlék 50%. Tehát a túlórákra fizetett pótlék összege:

2.000 * 500 * 0,5 = 500.000 Ft.


A műszakpótlék 10% a délutáni műszakban dolgozók órabérére. A délutáni műszakban dolgozók száma ugyanannyi, mint a nappali műszakban dolgozóké, vagyis 14.000.


A műszakpótlék összege tehát:

14.000 * 500 * 0,1 = 700.000 Ft.


A túlórákra és a műszakpótlékra fizetett bérköltség összege tehát:

500.000 Ft + 700.000 Ft = 1.200.000 Ft.

2023. máj. 29. 18:56
 2/2 anonim ***** válasza:

1-es:

Én úgy értelmezem, hogy nappali és délutáni műszakban is 7000 órát dolgoztak le "Összes ledolgozott órák száma a két műszakban túlóra


nélkül (a két műszakban ugyanannyi órát dolgoznak) 14.000"

2023. máj. 31. 21:20