AKi jó kémiából, tudnátok segíteni megoldani ezt az egy kémia táblázatot?


Ez az egy feladat hiányzik már csak. De egyszerűen nem tudom megcsinálni.

[link]



2023. máj. 3. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

első sorból hiányzik: Ca 2+ és O 2-, illetve K + és S 2-

Az ionarányok: 1:1, 1:1, 1:2, 2:1

móltömeg: a periódusos rendszerből kinézegeted, és összerakod:

M(NaCl)=(23+35,5)g/mol=58,5 g/mol

M(CaO)=(40+16)g/mol=56 g/mol

M(MgF2)=(24+2*19)g/mol=62g/mol

M(K2S)=(2*39+32)g/mol=110g/mol

A nagy M ugye a móltömeg (moláris tömeg) jele, és a zárójeleket meg azért használtam, hogy ne kelljen minden egyes móltömeg után kirakni a g/mol mértékegységet, hanem csak a végén. Remélem érthető voltam és kapok zöld kezet. :)

2023. máj. 4. 13:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönömm
2023. máj. 4. 15:32