Valaki elmagyarázná hogyan kell megoldani?
Legyen az ABC háromszög A csúcsából induló súlyvonala Sa. Igazoljuk, hogy: Sa<b+c/2
2023. ápr. 27. 17:23
3/6 A kérdező kommentje:
Nem, Sa< b+c /2
2023. ápr. 27. 17:43
4/6 anonim válasza:
Szerintem a 2.
Legyen Fa a BC oldal felezőpontja, Fb az AC felezőpontja!
Ekkor
AFa = sa,
FaFb = c/2 (középvonal),
AFb = b/2.
A háromszögegyenlőtlenség az AFaFb háromszögben:
sa < b/2+c/2 = (b+c)/2
6/6 anonim válasza:
Bocs!
sa < b/2 + c/2 < b + c/2, mert b/2 < b.