Nem tudom mit kell ide írni?


Valaki elmagyarázná hogyan kell megoldani?

Legyen az ABC háromszög A csúcsából induló súlyvonala Sa. Igazoljuk, hogy: Sa<b+c/2



2023. ápr. 27. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem sa < b + a/2 van ott?
2023. ápr. 27. 17:31
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy sa < = (b+c)/2?
2023. ápr. 27. 17:33
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, Sa< b+c /2
2023. ápr. 27. 17:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a 2.

Legyen Fa a BC oldal felezőpontja, Fb az AC felezőpontja!

Ekkor

AFa = sa,

FaFb = c/2 (középvonal),

AFb = b/2.

A háromszögegyenlőtlenség az AFaFb háromszögben:

sa < b/2+c/2 = (b+c)/2

2023. ápr. 27. 17:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor

sa < b/2 + c/2 = b + c/2

2023. ápr. 27. 17:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocs!

sa < b/2 + c/2 < b + c/2, mert b/2 < b.

2023. ápr. 27. 19:07