Kérhetnék egy kis segítséget?


Egy elektromos csengőt 230V hálózati áramforrásra kapcsolt transzformátorról működtetünk. A szekunder feszültség 23V. Mekkora a szekunder tekercsnél mérhető áramerősség,ha primer körbeli ampermérő 0,3A erősségű áramot jellemez. Mekkora teljesítményű a csengő?



Egy játékvonat 230V-os hálózatra kapcsolt transzformátorról szeretnénk üzemeltetni,de a vonat 10V feszültségű áramforrásról működtethető.


a, Sikerül-e a játékot működésbe hozni,ha a transzformátor szekunder tekercsének a menetszáma 23-ad része a primer tekercs menetszámának?


b,Miért?


2023. ápr. 25. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1.

Az ideális (veszteségmentes) transzformátor alapegyenlete: a=N1/N2=U1/U2=I2/I1

I2=(U1/U2)·I1=(230/23)·0,3=3A

A csengő teljesítménye: P=U2·I2=23·3=69W


2.

a=N1/N2=23

A szekunder feszültség: U2=U1/a=230/23=10V

Sikerül működésbe hozni. Miért? A számításban ott a válasz.

2023. ápr. 25. 20:51