Hogyan oldható meg a képem látható feladat és mi a megoldása?

[link]
2023. ápr. 16. 19:26
 1/8 krwkco ***** válasza:
A legfelső sorban pont kétszer annyi van mindenből, mint a legalsó sorban.
2023. ápr. 16. 19:31
 2/8 A kérdező kommentje:

Szóval lényegében nem csak matek, hanem logikai feladat is, és ha szimplán matek oldalról közelítjük, akkor megoldhatatlan.


Ilyenekkel terhelik manapság az iskolásokat?

2023. ápr. 16. 19:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem megoldhatatlan... Csak mivel a feladat nem az ismeretlenek konkrét értékeit kérdezi, hanem azok összegét, ezért van sokkal egyszerűbb megoldás is (vagyis osztani 2-vel az első egyenletet).


Matematikailag ez egy úgynevezett kétismeretlenes lineáris egyenletrendszert, és nagyon egyszerűen megoldható középiskolás tudással is (mi több, ennél nehezebb egyenletrendszerek is előfordultak már az érettségin).

2023. ápr. 16. 19:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Dehogy megoldhatatlan matek oldalról sem. Arról ne is beszéljünk, hogy a matek és a logika nagyon erősen összefügg. Egyszerűen:


2x+2y=szam ott

3x+y= ott a masik szam

x+y=?


Eleg trivialis a megoldas.

2023. ápr. 16. 20:16
 5/8 A kérdező kommentje:
3 és 4: na de mi a megoldás? Mi kerül a kérdőjel helyére és miért?
2023. ápr. 16. 20:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, téged sem az eszed miatt szeretnek, igaz? ...


Elmondtuk, hogy az első egyenletet el kell osztani 2-vel, így kapjuk a keresett összeget (a legegyszerűbb módon).


Vagy másként; ha két chips és két víz összesen 740 forintba kerül, akkor egy chips és egy víz összesen mennyibe kerül?

2023. ápr. 16. 20:40
 7/8 A kérdező kommentje:

6:


"Elmondtuk, hogy az első egyenletet el kell osztani 2-vel..."

Ez nem igaz.


És egyáltalán nem egyértelmű, hogy a középső sort miért hagyjátok figyelmen kívül.

2023. ápr. 16. 22:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Rendben, kérdező, igazad van. Így konkrétan tényleg nem mondtuk ki. De az már a szájbarágás kategóriája lett volna...


Azért hagyjuk figyelmen kívül, mert arra nincs szükségünk. A második sor akkor kellene, hogyha a víz és a chips KONKRÉT ÁRÁT akarnánk megtudni. De arra most nincs szükség, ezért számoltunk így.


Persze úgy is meg lehet kapni a kérdéses összeget, hogy kiszámoljuk az árakat, majd azokat adjuk össze. Kérdés, hogy hányadikos vagy, illetve találkoztál már egyenletrendszerrel, mert az elhangzottak alapján nem úgy tűnik, mintha úgy lenne... De tanulmányaid alatt lesz benne részed, ne aggdódj.

2023. ápr. 16. 22:54