Mik a válaszok ezekre a kérdésekre a Szent Péter esernyőjéből?

Figyelt kérdés

1 Miért kerül Veronka Glogovára?


2. Hogyan jut az esernyó a glogovai plébános és Veronka tulajdonába?


3. Milyen kisérletei vannak Gregorics Pálnak, hogy megfeleljen a város elvárásainak? Miért nem


sikerülnek ezek? Hogyan all bosszút a végrendeletében? 4. Hogyan teremti meg Gregorics Pál a kapsi testvérei számára az örökség legendáját, amellyel


fia érdekeit vedi? Milyen hamis nyomokat épit ki?


5. Mit tudsz Gregorics Pál testvéreiről? Hogy hívják őket?


6. Hogyan kapcsolódik az üst Gregorics Pálhoz? 7. Milyen véletlenek segitik Wibra Gyurit a nyomozásban?


8. Miért dönt Gyun a nősülés mellet?


9. Milyen lépésekben alakult ki a legenda az esernyő körül?


10. Ember a szakadékban. Ki 6? Hogy került oda és ki menti meg? 11. Kik a következő szerepiók? Bélyi János, Wibra Anna, madame Kriszbay, Mravcsán úr.


Szliminszky Wladimir


2023. ápr. 13. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom, nem olvastad...

Gugli?

Esetleg gyorsan elolvasni?

Kicsit alázatosabban kellene!

2023. ápr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Minden választ megtalálsz a könyvben.De gondolom otthon megy a köpködés a tanárra hogy, mekkora s*ar meg hogy pikkel rád....
2023. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

1. Miért kerül Veronka Glogovára?

- Az anyja meghalt. Árván maradt. A nagyobb testvére Glogován pap, szóval oda vitték.


2. Hogyan jut az esernyó a glogovai plébános és Veronka tulajdonába?

- Valaki rátette a kint felejtett kislányra, hogy ne verje meg az eső.


3. Milyen kisérletei vannak Gregorics Pálnak, hogy megfeleljen a város elvárásainak? Miért nem sikerülnek ezek? Hogyan all bosszút a végrendeletében?

-


4. Hogyan teremti meg Gregorics Pál a kapzsi testvérei számára az örökség legendáját, amellyel fia érdekeit vedi? Milyen hamis nyomokat épit ki?

- Úgy tesz, mintha lennének cseh birokai. Mesteremberekereket fogadott, hogy úgy tegyenek be egy közfalba egy üstüt, hogy az ne látszódjon.


5. Mit tudsz Gregorics Pál testvéreiről? Hogy hívják őket?

- Kapzsik. Gregorics Gáspár, Gregorics Boldizsár, Panyókiné.


6. Hogyan kapcsolódik az üst Gregorics Pálhoz?

- A tréfás átverése része volt.


7. Milyen véletlenek segitik Wibra Gyurit a nyomozásban?

- Pont annak a lánynak találta meg az elveszett fülbevalóját, akire évekkel az előtt rátették azt az esernyőt, amit ő keresett.


8. Miért dönt Gyun a nősülés mellet?

- Az esernyő Veronka hozományát képezte. Álmában Szent Péter azt tanácsolta neki, hogy vegye feleségül. Szép lány volt.


9. Milyen lépésekben alakult ki a legenda az esernyő körül?

- Adamenzné szerint Szűz Mária eresztette le az esernyőt a kis Veronkára. A harangozó szerint úgy nézett ki az aki rátette, mint Szent Péter.

- Egy temetésen pont ott volt az esernyő, amin a halott felsóhajtott, mert amúgy csak tetszhalott volt, de azt hitték az esernyőtől kelt életre.


10. Ember a szakadékban. Ki ő? Hogy került oda és ki menti meg?

- János pap. Gyuri menti meg, miután ráakadt, mikor nyújtófát keresett, mivel eltörött a kocsijuk tengelye.


11. Kik a következő szerepiók? Bélyi János, Wibra Anna, madame Kriszbay, Mravcsán úr.

-


A többit keresd ki netről.

Itt megvan az annó általam írt olvasónapló:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..


Amúgy én egy kivétellel minden kötelezőt szívből utáltam, s az olvasónaplók végén mindig oldalakon keresztül fejtegettem, hogy miért volt sz.r az adott mű. És mindig kitnőt kaptam rá, mert a tanárnő úgy volt vele, hogy ha ennyi bajom van velük, biztos elolvastam őket. El is olvastam minden kötelezőt. Így felnőttként úgy látom, kár volt. Ezért is szkenneltem be a füzeteimet, hogy másnak ne kelljen elolvasni.

2023. ápr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hármas. Előzö kettő, én ezt elolvastam még tavaly nyár elején, de most került elő az iskolában és már nem emlékeztem rá. Órán sem vettük még, ez volt az első feladatunk a könyvvel kapcsolatban. Nem vagyok benne biztos, hogy ha te tavaly nyáron elolvastál volna egy régies nyelven írt könyvet, akkor mindenre pontosan emlékeznél belőle. Szerintem te sem tudod, azért nem is írtad le, de bökölődni azt tudsz. Gratulálok!
2023. ápr. 13. 15:01
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Kifogás az mindig van bökölőni.

Amúgy az bökdösődi de ne zavarjon.

2023. ápr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bírom, mikor a nagy házifeladatos megmondóemberek, nemhogy nem tudnak válaszolni egy egyszerű kérdésre, nemhogy nem bírják megállni, hogy öcsárolják a kérdezőt, de még le is pontozzák azt, aki segített.
2023. ápr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha tudom, hogy van kötelező, akkor abból olvasás után kiírom a lényeget... és ha később kerül elő, akkor előveszem az írottakat, és ha valami nem világos, akkor a Gugli a barátom.
2023. ápr. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
Olvasd újra.
2023. ápr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha lenne rá időm megtenném.
2023. ápr. 13. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!