Az aranyember első 260 oldalának története röviden?
Holnapután dolgozatot írunk belőle, viszont nem tudtam még elolvasni, és holnap se nagyon lesz rá időm, mert nem leszek itthon az idő legnagyobb részében, a maradékban pedig matematika dolgozatra kell készülnöm egy olyan témából, amit nem igazán értek.
Valaki légyszíves írja le, hogy kB mi történik az első 260 oldalon.
Tessék, itt letölthető az Arany ember, ha esetleg még nincs meg:
Tudod, az átlag gimnazista ilyen esetekben szokott "éjszakázni". Azaz nem alszik, hanem szépen tanul vagy olvas. Sok sikert kívánok hozzá!
1 nem véletlenül tettem fel a kérdést. Ha lenne rá időm, akkor nem írtam volna.
Nem fogok ráérni, ezt is írtam. Valamennyit el tudok olvasni, de nem a szerdáig kötelezően elolvasandó 260 oldalt.
Azért köszönöm szépen a teljes mértékben haszontalan, segítőkészséget teljesen mellőző, csak csipkelődni akaró "válaszodat"
"Tudod, az átlag gimnazista ilyen esetekben szokott "éjszakázni""
Hagyd már a kamut te modoros boomer. Senki nem olvas el ilyen sz.rokat, én kb. ebből a kérdésből tudom, hogy van ez, mert sose kellett elolvasni, és nem is olvastam kamu kötelezőket, kb filmen néztem meg mindet. Kit érdekelnek ilyen kötelező sz.rok? Ezeket nagyrészt unatkozó, részeges semmittevő írók okádtak ki magukból két piálás közt xdddd
3-as)
Boomer... XD (28 éves vagyok)
Hogy lehet eredményesen megírni egy dolgozatot egy kötelező olvasmányról?? Ez tanárfüggő!
-Ha a tanárnak olyan perverziója van, hogy [nyilván kis túlzással:] a dolgozatban a legutolsó mellékszereplők szeme színébe kérdez bele, akkor csak a mű elolvasása jöhet szóba. Ilyen volt szegény öcsém tanára is. Szóval ilyen esetben csak az éjszakázás segít.
-Ha pedig nem ilyen a tanár, akkor meg nem tudom értelmezni a kérdést. Az internet teli van a tipikus kötelező olvasmányok olvasónaplóival, összefoglalóival, írok példának 2 weblapot a kérdésben jelölt konkrét műről:
"Boomer... XD (28 éves vagyok)"
Ezen esetben nyilván úgy értettem, hogy boomerként viselkedsz, tudod, modoros, maradi kioktató, nevetséges stílusban, trollok ilyeneket szoktak szétszedni, mint te.
"Ha a tanárnak olyan perverziója van, hogy [nyilván kis túlzással:] a dolgozatban a legutolsó mellékszereplők szeme színébe kérdez bele, akkor csak a mű elolvasása jöhet szóba."
Ha egy tanárnak ez a perverziója, akkor vele van a baj, nem a tanulóval, az ilyen megkeseredettel nem tudsz mit csinálni. És ha nem olvassa el és számon kéri, mi van? Kap egy egyest érte? És akkor mi van? Gondolom van még sok másik jegy irodalomból, csaknem ezen múlik. Nálunk mindig próbáltak egyébként kamuzni kötelezőkkel, hogy el kell olvasni, mert számonkéri stb. Közben végül nem is kérte számon.
Egyébként meg valszeg általános suliba jár a kérdező, kérdésből gondolom. Középsuliba nem ez szokott lenni kötelező. Általánosba meg végképp semmit sem számít, hogy elolvassa-e. Ezek egy letűmt korszak olvasmányai, amit senki nem olvasna el, ha nem lenne kötelező, mert ennyire emészthetetlen moslék, és értelmezhetetlen mai kornak. Ezt megfelelő élettapasztalat nélkül kár is elolvasni. Csak sajnos még ott tart az oktatási rendszer, hogy megmaradt ilyen olvashatatlan műveknél, amik 50 évvel ezelőtt is kötelezőek voltak, és már akkor is csak kényszerből olvasta mindenki. Ezzel csak megutáltatják az olvasást, nem megszerettetik.
Egyébként egy középsulis is, aki értelmes, és egy kis lifehacket belevisz, tisztába van vele, hogy teljesen mindegy olvassa-e vagy sem, pontszámításnál ha továbbtanul, duplázással is számolhat, rohadtul mindegy hanyas volt magyarból.
1) Nekünk nem általános iskolai anyag volt az A arany ember, hanem gimnáziumi 11.-es.
2) A 19. század és a 20. század első felének magyar irodalma az egy igazi kincs. Azzal egyet értek, hogy nem mindenki értheti és értékelheti. De aki érettségire készül, és úgy nem érti, annak nem való az érettségi bizonyítvány.
3) Szerintem külön kell választani az álatlános iskola kötelező olvasmányaihoz és az érettségit adó gimnáziumok, szakközépisokák kötelező olvasmányaihoz fűzött elvárásokat!
Az általános iskolák célja az kellene, hogy legyen, hogy a tanulókkal megszerettessék az olvasást. Egyébként sok budapesti iskola már ehhez az elváráshoz igazítja a kötelező olvasmányait. Pl. Rumini-t vagy Harry Potter-t ad fel kötelezőnek az életről is leszedő Vuk vagy Kincskereső kisködmön helyett (ez egy jó irány).
De a gimnázium más!! Ott már a széleskörű irodalmi tájékozottság számít. Mert a gimnázium elvileg az értelmiség alapképzése: tehát az alaptudományok széleskörű áttekintésének kpességére kell, hogy felkészítsen.
"Mert a gimnázium elvileg az értelmiség alapképzése: tehát az alaptudományok széleskörű áttekintésének kpességére kell, hogy felkészítsen."
Úgy árasztod magadból a maradi boomer maszlagokat, hogy én bár veled egy korú vagyok, mégsr hallottam sose ennyi baromságot egy hozzászólásban xD
Nem, a gimi egy szintén kötelező baromság, mivel 16ig eleve tanköteles vagy, meg muszáj valahogy végigvargődni magad, ha tovább akarsz menni ezután. Már egyébként mikor mi gimibe jártunk, már az volt a szokás, hogy akik tehették végzés előtt kivették a gyereküket gimoből úgy, hogy kb kettesek voltak mindenből, és érdekes módon magánsuliba estin ötösökre leérettségiztek, olykor jobban, mint azok, akik jó tanulók voltak. Közülük sokan egyetemet is végeztek, és közgazdászok, mérnökök stb. lettek, szóval megvoltak vígan kötelezők, meg kamu értelmiségi cuccok nélkül is.
Nem általános iskolás vagyok már, hanem gimis. Sajnos de, vannak kötelező olvasmányok, és nem értek egyet azzal, hogy ezek ilyen formában vannak beépítve a tantervbe.
8 mivel nem az egész kell szerdára, ezért nem jó az. Azt a részletet kell elolvasni egyelőre.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!