Ha x 11-gyel osztva 3-at, y pedig 8-at ad maradékul, akkor mennyit ad 11-gyel osztva:
a, x-y
b, xy
c, 8x-3y
d, 7x+y
Előre is köszönöm szépen, ha valaki segít!
2010. okt. 6. 21:33
1/3 anonim válasza:
x=11a+3
y=11b+8
x-y=11a-11b-5, ami 11el osztva 5öt ad maradékul
xy=121ab+88a+33b+24, ami 24-22=2t ad maradékul
8x-3y=88a-33b, a maradék 0
7x+y=77a+11b+29, a maradék 29-22=7.
2/3 anonim válasza:
bocs, elnéztem..
x-y=11a-11b-5, a maradék 11-5=6
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm utólag is!
2010. okt. 9. 22:07