Ha x 11-gyel osztva 3-at, y pedig 8-at ad maradékul, akkor mennyit ad 11-gyel osztva:

a, x-y

b, xy

c, 8x-3y

d, 7x+y


Előre is köszönöm szépen, ha valaki segít!


2010. okt. 6. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

x=11a+3

y=11b+8


x-y=11a-11b-5, ami 11el osztva 5öt ad maradékul

xy=121ab+88a+33b+24, ami 24-22=2t ad maradékul

8x-3y=88a-33b, a maradék 0

7x+y=77a+11b+29, a maradék 29-22=7.

2010. okt. 6. 21:57
 2/3 anonim ***** válasza:

bocs, elnéztem..

x-y=11a-11b-5, a maradék 11-5=6

2010. okt. 6. 21:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm utólag is!
2010. okt. 9. 22:07