Valaki segít az alábbi matematikai feladatokban?


[link]


Az első feladat kész, a többiben nem vagyok biztos, sőt van amit egyeltalán nem tudok.



2023. márc. 11. 16:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ismert befogót és az átfogót tényezőnként emeled négyzetre. 2-nek a négyzete 4, négyzetgyök 3 négyzete 3, négyzetgyök 7 négyzete 7.
2023. márc. 11. 17:39
 12/19 A kérdező kommentje:
Akkor egyik megoldásom sem jó gondolom. :(
2023. márc. 11. 17:49
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A 3) és 5) jó. Mit mondasz a 2)-ről?
2023. márc. 11. 17:51
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

2)

12+x^2=28

x^2=15

x=4

2023. márc. 11. 18:02
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

4)

8^2+x^2=(x+4)^2

64+x^2=x^2+8x+16

48=8x

6=x

2023. márc. 11. 18:04
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

6)

x^2+1^2=3^2

x^2+1=4

x^2=3

x=sqrt(3)

2023. márc. 11. 18:07
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

x^2+3^2=4,3^2

x^2+9=18,49

x^2=9,49

x=sqrt(9,49)=3,08

2023. márc. 11. 18:10
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!

Annyi kérdésem lenne még hogx a 2. feladatban hogy lett 12 az eleje?

2023. márc. 11. 20:28
 19/19 anonim ***** válasza:
#8-ban és #11-ben le van írva.
2023. márc. 11. 20:31
1 2