Valaki segít az alábbi matematikai feladatokban?


[link]


Az első feladat kész, a többiben nem vagyok biztos, sőt van amit egyeltalán nem tudok.



2023. márc. 11. 16:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Írd le a megoldásokat, amit kaptál, és akkor beszélhetünk róluk.
2023. márc. 11. 16:55
 2/19 A kérdező kommentje:

Az 1. háromszög megoldása 7,21cm. jött ki a c.,oldalnak.

A 3.(lila) 2,82cm.

5.(zöld) 5cm.

2023. márc. 11. 17:11
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy számoltál az 1. feladatban?
2023. márc. 11. 17:15
 4/19 A kérdező kommentje:

a2+b2=c2 képlettel

Pitagorasz tétel alkazmazásával.

2023. márc. 11. 17:21
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ugyanez a 2. feladatban hogy lenne?
2023. márc. 11. 17:22
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az ismert befogó négyzete?
2023. márc. 11. 17:23
 7/19 A kérdező kommentje:
A 2. Feladatban számoljam ki a gyököt és ugyanúgy helyettesítsem be a képletbe? a,= 3,46 b.= 5,29 ?
2023. márc. 11. 17:27
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

a^2=2^2*3=4*3=12

c^2=2^2*7=4*7=28

...

2023. márc. 11. 17:30
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
De úgy is lehetne, ahogy Te kezdted.
2023. márc. 11. 17:31
 10/19 A kérdező kommentje:
:( :( Nem értem..
2023. márc. 11. 17:34
1 2