Valaki kitudja számolni ez mennyi?


vedd 238nak a negyzetet oszd el 4el vonj ki belole 12982-t oszd el hattal vonj ko belole 180at es kerekits lefele

Ez mennnyi lesz?



2023. márc. 9. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen
2023. márc. 9. 20:30
 2/8 anonim válasza:
Igen
2023. márc. 9. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:
17?
2023. márc. 9. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:
lefelé kerekítve 16, mert 16,5 jött ki.
2023. márc. 9. 20:52
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Mire kell kerekiteni?
2023. márc. 9. 20:53
 6/8 anonim ***** válasza:
16,5 felfelé kerekitendo,ha egyesre kerekitunk.
2023. márc. 9. 20:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyszerű - mondom úgy, hogy megbuktam matekból. Mi ebben olyan nehéz? Csak számológép kell hozzá.
2023. márc. 9. 21:24
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

Leírták a választ, de senki nem magyarázta el.

Vegyük 238-nak a négyzetét, vagyis mennyi 238*238?

238 négyzete = 56644

Majd osszuk el 4-gyel:

56644 / 4 = 14161

Vonjunk ki belőle 12982-at:

14161 - 12982 = 1179

Osszuk el 6-tal:

1179 / 6 = 196,5

Majd vonjunk ki belőle 180-at:

196,5 - 180 = 16,5

Vagyis a 16,5-et lefelé kell kerekíteni, Így az eredmény 16 lesz.

2023. márc. 9. 21:50