Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek halmazok, logikai szitával?

Matek halmazok, logikai szitával?

Figyelt kérdés

Ma tanultunk erről a suliban, de még nem nagyon értem...

A feladat:

Egy osztály tanulóinak 50%-a közepesnél nem jobb, 4/5 része közepesnél nem rosszabb dolgozatot írt. Hányan járnak az osztályba, ha a dolgozatíráskor senki sem hiányzott, és közepesnél rosszabb dolgozatot hatan írtak? Hányan írtak közepes dolgozatot?


Olyan válaszokat ne írjatok, hogy oldjam meg én, mert ennek az oldalnak van egy ilyen használhatósága is... Köszönöm a segítséget!


2010. okt. 6. 15:14
 1/1 anonim válasza:

A logikai szita az, hogy itt az embereket 3 részre csoportosítjuk.

1. csoport közepesnél rosszabb.

2. közepes

3. közepesnél jobb


A feladat megadja, hogy 1. és 2. csoport összesen az osztály fele. és ebből következik, hogy 3. csoport az osztály másik fele.

osztály 4/5 része a 2. és 3. csoport összesen tehát 1. csoport az 1/5 része az osztálynak.

azt is megadja, hogy az 1. csoportban 6-an vannak.

ha 6 az egész 1/5 része akkor 30 az egész és 30-an járnak az osztályba.


Remélem segítettem.

2011. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!