-3^2-en miért -9? két negatívot összeszorzunk az pozitív nem?

A photomathal leellenőriztem egy számításomat, ahol -3 a négyzeten van írva oda -9et ír. Nem értem miért. minusz szor minusz az plusz. majd -3 a köbön lesz mínusz, négyzeten pozitív. én így tanultam.
2023. márc. 8. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

-3^2 nem egyenlő (-3)^2-nel.


-3^2=-3*3=-9

(-3)^2=(-3)*(-3)=9

2023. márc. 8. 18:32
 2/6 A kérdező kommentje:
a mínusz 3-mat emeljük a négyzetre. nem pedig: mínusz (háromanégyzeten)
2023. márc. 8. 18:38
 3/6 anonim ***** válasza:
2023. márc. 8. 18:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól tanultad, csak az a nem mindegy, hogy hogyan írod be a számológépbe;


a -3^2 esetén a 3-at emeli négyzetre, majd ezután az eredményhez teszi hozzá a negatív előjelet. Ahhoz, hogy a mínusz 3-at emelje négyzetre, zárójelbe kell tenni: (-3)^2.

2023. márc. 8. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A négyzetre emelésnek (hatványozásnak) van precedenciája a mínusszal szemben (ami egy szorzás). Itt a photomath okosabb volt nálad.
2023. márc. 8. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:
A –3 az csak egy rövidítés, ami valójában –1×3-at jelent, így a –3² jelentése –1×3². Mivel a hatványozás magasabbrendű művelet a szorzásnál, ezért először a 3²-t kell kiszámolni, majd az eredményt kell szorozni –1-gyel. Ha a –3-at akarod hatványozni, akkor azt muszáj zárójelbe tenni: (–3)².
2023. márc. 8. 23:58