Mutasd meg, hogy a 2001+2 (1+2+...+2000) szám értéke négyzetszám!2023. márc. 8. 09:35
2/4 anonim válasza:
2001+2(1+2000)/2*2000=2001+2001*2000=2001*(1+2000)=2001*2001=2001^2
számtani sorozat első 2000 tagjának összege