Valaki tud segíteni ebben feladatban?

Mutasd meg, hogy a 2001+2 (1+2+...+2000) szám értéke négyzetszám!

2023. márc. 8. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
2003001
2023. márc. 8. 10:01
 2/4 anonim ***** válasza:

2001+2(1+2000)/2*2000=2001+2001*2000=2001*(1+2000)=2001*2001=2001^2

számtani sorozat első 2000 tagjának összege

2023. márc. 8. 10:35
 3/4 anonim ***** válasza:
2003012
2023. márc. 8. 14:50
 4/4 anonim ***** válasza:
2023. márc. 9. 11:03