Van egy négyzetem, oldalai 1 egységek.

A két pont a kör közzépontját jelöli.

és az általuk közbezárt idom területét kéne kiszámolni.ami szükrével van jelölve.

[link]


2023. márc. 6. 17:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne a körcikkhez tartozó húrt meghatározni, a körív és a húr közötti területet meghatározni, majd azt duplázni
2023. márc. 6. 17:58
 2/24 anonim ***** válasza:
Tudod, hogy hol metszi egymást a két félkör?
2023. márc. 6. 17:59
 3/24 A kérdező kommentje:

Tudod, hogy hol metszi egymást a két félkör?


Igen, a képen látható bal alsó sarok, 0;0 és 0.5;0.5

2023. márc. 6. 18:02
 4/24 anonim ***** válasza:
Ez az! Akkor 1/2 sugarú körlap hányad része a körcikk?
2023. márc. 6. 18:05
 5/24 A kérdező kommentje:
1/4?
2023. márc. 6. 18:05
 6/24 anonim ***** válasza:
Megint csak ez az! Akkor a körcikk területét ismered. Ebből kivonod az egyenlőszárú derékszögű háromszög területét. Ekkor kapod a körszelet területét. Ennek kétszerese a keresett terület.
2023. márc. 6. 18:09
 7/24 A kérdező kommentje:

lehet hülyeséget csinálok.

a körszelet területében 1/2*r^2*alfa - sin alfa.

Innen mindent tudok, hisz negyedeli a teljes kört, behelyetesítek, és 2 vel megszorzom, nem? akkor a területe 20.5

2023. márc. 6. 18:13
 8/24 anonim ***** válasza:

Valamit elszámoltál.


r=1/2, alfa=Pi/2, sin(alfa)=1


A képlet meg így van:

1/2*r^2*(alfa - sin alfa).

2023. márc. 6. 18:22
 9/24 A kérdező kommentje:
De nem így kéne kiszámolni? [link]
2023. márc. 6. 18:46
 10/24 anonim ***** válasza:
Az alfa radiánban írandó a képletbe. Nem nézed a válaszokat?
2023. márc. 6. 18:49
1 2 3