(3x-2)•(4x+2)=0


/

Mert ugye ilyen nevezetes szorzat nincs



2023. febr. 28. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Egy szorzat akkot lehet nulla, ha valamelyik tényezője nulla. Tehát vagy a 3x-2=0, vagy a 4x+2=0. Ezt a két egyenletet kell megoldanod x-re, és az a két érték lesz az eredeti egyenlet megoldása.
2023. febr. 28. 10:18
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Egy szorzat akkor és csak akkor 0, ha valamelyik tényezője 0.

3x-2=0 vagy 4x+2=0

x1=2/3, x2=-1/2

2023. febr. 28. 10:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha pedig kibontod (mindenkit mindenkivel beszorzol, elvégre a nevezetes szorzatok is abból származnak), akkor egy másodfokú egyenletet fogsz kapni, amit megoldóképlettel meg tudsz oldani és pont ugyanazokat fogod kapni, mint amiket fent írtak.
2023. febr. 28. 16:19
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

(3x-2)•(4x+2)=0

3x+4x=7x

-2+(+2)=0

7x•0=0 /:7

x=0

Ellenőrzés: (3•0-2)•(4•0+2)=0

Elvileg így kell megoldani.

2023. márc. 2. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

„Elvileg így kell megoldani.”


Pontosan melyik elv alapján is kell így megoldani? ...

2023. márc. 2. 21:15
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
4: (3•0-2)•(4•0+2) = (-2)•(2) = -4. Ami nem egészen nulla...
2023. márc. 2. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

12x^2 - 6x + 8x - 4 = 0


az a szabály, hogy minden tagot mindegyikkel a másik zárójelből ősszeszorzol.


ilyen formában felírva megoldóképlettel meg lehet csinálni

2023. márc. 3. 00:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez egy eredetileg másodfokú egyenlet, amit szerencsével így szorzattá lehetett alakítani.
2024. febr. 3. 15:35