2023. febr. 26. 09:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10:


"8: Megnézném, hogy pl. a pi-t hogy írod fel bármely két szám hányadosaként."


Pl.: (3*pi*e)/(3*e)=pi. A 3*pi*e és a 3*e is "szám". És a két szám hányadosa pi.

Pont erre utaltam a 9-es válaszommal. Hogy nagyon pongyola a megfogalmazás, így helytelen is. Amit a #8 ír, egész egyszerűen téves állítás. Korábban ellenpéldát is írtam.


Amikor azt írja valaki, hogy "szám", akkor érdemes lenne pontosan definiálni, mit gondol számnak az adott környezetben, mert szám a komplex szám is, sőt ez is filozófiai kérdés igazából, de tekinthetünk "szám" halmaznak minden rendszert, amire teljesülnek a test axiómák.

Ez meg már tisztán filozófia, mint matematika, de megfelelő absztrakciókat definiálva egy zsák krumpli is lehet egy számhalmaz.

2023. márc. 2. 08:11
 12/14 anonim ***** válasza:

11: Igen, én is pongyolán fogalmaztam. Igazából arra gondoltam, hogy hogyan lehet felírni – pi használata nélkül – bármely két szám hányadosaként. Hiszen enélkül a megkötés nélkül a pi/1 is pi, ami nyilván valós; de ugyanígy az i/1 is i, ami meg nyilván egy 1-gyel való osztástól nem lesz valós. Szóval a 8-as által megfogalmazott hányadosos dolognak tényleg semmi értelme.

Ő valószínűleg a racionális számokkal keverte, hiszen azokat lehet definíció szerint két egész szám (nem bármilyen) hányadosaként felírni.

2023. márc. 2. 08:58
 13/14 anonim ***** válasza:

#12 Ez tényleg nem kötekedés, de "pi használata nélkül" is fel lehet írni a pi-t két szám hányadosaként, ezt már inkább csak érdekességképpen írom:

log(-1)/i. (e alapú logaritmus) log(-1)=i*pi az egyik szám, i pedig a másik szám.

De akkor itt egy másik (filozófiai) kérdés, ebben most használtam a pi-t (a log(-1)-el)?


Én szimbolikus értelemben úgy gondolom nem használtam, annak ellenére, hogy ez a szám tulajdonképpen a pi és az i szorzata alapvetően.

Tehát itt a "használni a pi-t" is egy nem túl egyértelmű kijelentés.

2023. márc. 2. 09:48
 14/14 anonim ***** válasza:
10es azt ne írtam H amit nem tudok az ne. Az. Egyébként meg π/1 xddd
2023. márc. 2. 13:08
1 2