Ezt az egyenletet hogy lehet megoldani (lépésről lépésre)?

X/4+x/6=69/54

2023. febr. 15. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

két oldal szorozva 108-cal


27x + 18x = 138

45x = 138

x=138/45

2023. febr. 15. 19:40
 2/3 A kérdező kommentje:
Oh köszi, de nem értem hogy jött ki az első oldalból 27x+18x?
2023. febr. 15. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:
x/4*108+x/6*108 = 69/54*108
2023. febr. 15. 20:42