Ha 2 mókus 3 nap alatt 4 mogyorót eszik meg, akkor mennyi mogyorót eszik meg ugyanilyen étvággyal 12 mókus 12 nap alatt?

2023. febr. 11. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Két lépésben oldd meg. Először számold ki, hogy 12 mókus 3 nap alatt mennyit eszik meg. Sima egyenes arányosság. Majd számold ki, hogy ugyanez mennyi 12 nap alatt.

Tehát 12 mókus 3 nap alatt 4-szer 6, azaz 24 mogyorót eszik meg.

12 mókus 12 nap alatt 24-szer 4=96.

2023. febr. 11. 18:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Vegyük észre, hogy a mókusok száma, illetve a napok és a mogyorók száma egyenesen arányos!

12 / 2 = 6, a mókusok száma 6-szorosára nő.

12 / 3 = 4, a napok száma 4-szeresére nő.

Tehát:

2 mókus 3 nap 4 mogyoró

12 mókus 3 nap 4 * 6 = 24 mogyoró

12 mókus 12 nap 24 * 4 = 96 mogyoró

2023. febr. 11. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van két mókus aki 3 nap alatt 4 mogyorót esz meg.

Akkor 1 mókus 3 nap alatt 2 mogyorót tud megenni.

12/3 = 4

akkor egy mókus 12 nap alatt 8 mogyorót eszik meg.

akkor 12 * 8 = 96 :)

2023. febr. 12. 07:59
 4/5 librikus ***** válasza:
3/3 a leg plauzibilisebb levezetés. Obádovics sem tudta volna világosabban demonstrálni.
2023. febr. 14. 14:17
 5/5 kriszpo ***** válasza:

Minden mókus ugyanúgy, ugyanakkor, ugyanakkora mogyorókat eszik meg?

És mi van akkor, ha a 7. napon a 12 mókusból elkap a róka 2-t?

Illetve mennyi az esélye annak, hogy a maradék megéri a 12. napot?

Bónusz feladvány:

Hány üveg Nutella készül a 13. napon a megmaradt mogyorókból, ha a feldolgozás során 37,5 percenként egy-egy mókustestrész is belekerül a termékbe?


Senki ne írja, hogy nem életszerű a feladvány! Csak annyira az, mint az eredeti feladat.

2023. febr. 17. 08:53