Feldobunk hátom szabályos pénzérmét, mennyi annak a valószínűsége, hogy mind három pénzérmével azonosat dobunk?

Miért 2/8-ad az eredmény?
2023. febr. 10. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Összes kimenetel száma: 2*2*2=8

Kedverő kimenetelek száma: 2*1*1=2


P=2/8=1/4

2023. febr. 10. 19:25
 2/6 A kérdező kommentje:
kedzevző az miért nem 1?
2023. febr. 10. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert az első kétféle lehet, a másik kettő pedig olyan, mint az első.
2023. febr. 10. 19:56
 4/6 A kérdező kommentje:
uhh ezt nem értem
2023. febr. 10. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy három fejet dobsz, vagy három írást.
2023. febr. 10. 20:02
 6/6 A kérdező kommentje:
Áhh, így oké, köszönöm :D
2023. febr. 11. 08:37