Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS!!!!!SOS!!!!!!! Babits...

SOS!!!!!SOS!!!!!!! Babits Mihály: Új leoninusokban és Juhász Gyula: Tiszai csöndben milyen költői eszközök van???

Figyelt kérdés
Babits Mihály: Új leoninusokban és Juhász Gyula: Tiszai csöndben milyen költői eszközök van???

#irodalom #Juhász Gyula #Babits Mihály #Új Leoniusok #Babits Mihály: Új leoninusok
2023. febr. 9. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha valaki veszélyben van, ne a házidat írd ki ide, hanem a hatóságokat értesítsd.
2023. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A "fiú, aki farkast kiáltott" sztorit majd olvasd el, hogy jár az, aki vészhelyzettel riogat másokat, ahogy te most clickbaitelsz.


Mi nem megy? Ha nem tudod mi az a költői eszköz, nézd meg a könyvedben vagy keress rá. Ha megvan mi a költői eszköz, már csak el kellene olvasni és értelmezni a műveket, majd a szempontok szerint kigyűjteni. Ez egyedül is menni fog.


Nem fogja senki helyetted megcsinálni.

2023. febr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
21%

A "Új leoninusok" című Babits Mihály költeményben a költő a klasszikus latin költő, Horatius leoninusaihoz hasonlítja az újabb kor költőit, akiknek munkái hasonló formában, rímekben és ritmusban szólnak a természetről és az életről. A költemény a népi dalok és a humanista hagyományok elemeit egyesíti, amelyek a költői nyelv újrafelfedezését jelentik.


A "Tiszai csönd" című Juhász Gyula költeményében a költő a természet leírásával és a körülötte lévő világgal való kapcsolatával foglalkozik. A költemény a természeti táj leírásával kezdődik, majd a költő a Tisza folyóval kapcsolatban fogalmazza meg gondolatait az életről, a halálról, az idő múlásáról és az emberi érzelmekről. A "Tiszai csönd" a költői nyelv szépségét és erejét mutatja be, amely képes átadni az érzelmeket és gondolatokat a költő által leírt természetről.


Mindkét költemény használ költői eszközöket, mint például a metaforákat, szimbólumokat, személyes tapasztalatokat, rímeket és ritmust. A költők használnak képeket és átvitt jelentéseket is a gondolataik és érzelmeik átadásához. Ezek a költői eszközök segítik a költőt a költeményének érzelmi és gondolati tartalmának kifejezésében.

2023. febr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!