Megírnátok kérlek a levezetést és a megoldást?

Adja meg f(x) és g(x) grafikonjai által határolt síktartomány területét, ha f(x)=x^5 és g(x)=x^4

2023. febr. 8. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Nulla a terület. Rajzolj fel néhány értéket és meglátod.
2023. febr. 8. 20:41
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

x^5=x^4

egyenlet valós megoldásai 0 és 1.


0-tol 1-ig kell integrálni az x^4-x^5 függvényt.


Ez 1/5-1/6=1/30.

2023. febr. 8. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
Pontosan, integrálni kell mindkettőt aztán kivonni egymásból. Majd ha forgástest térfogat számítás lesz integrálással numerikusan, na ott kezdődik a matematika
2023. febr. 8. 21:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ment a zöld pacsi. Marketinges közgáz bsc-n vagyok és hidegen hagy a matek. Sajnos a tanárt nem :(
2023. febr. 8. 22:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát van ilyen.
2023. febr. 8. 23:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért kell ilyen szintű matematika mert úgyse fogod használni, de a logikát nagyon jól fejleszti
2023. febr. 9. 05:35