Adja meg f(x) és g(x) grafikonjai által határolt síktartomány területét, ha f(x)=x^5 és g(x)=x^42023. febr. 8. 20:24
1/6 anonim válasza:
Nulla a terület. Rajzolj fel néhány értéket és meglátod.
2/6 anonim válasza:
x^5=x^4
egyenlet valós megoldásai 0 és 1.
0-tol 1-ig kell integrálni az x^4-x^5 függvényt.
Ez 1/5-1/6=1/30.
3/6 anonim válasza:
Pontosan, integrálni kell mindkettőt aztán kivonni egymásból. Majd ha forgástest térfogat számítás lesz integrálással numerikusan, na ott kezdődik a matematika
4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ment a zöld pacsi. Marketinges közgáz bsc-n vagyok és hidegen hagy a matek. Sajnos a tanárt nem :(
2023. febr. 8. 22:21
6/6 anonim válasza:
Nem azért kell ilyen szintű matematika mert úgyse fogod használni, de a logikát nagyon jól fejleszti