Mennyi oldott anyag van 350cm 3 0,25 mólos oldatban?


nem tudom megoldani:( lol


segítség plz

<33



2023. febr. 8. 17:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a feladatot nem lehet a rendelkezésre álló adatok alapján megoldani. Ennyi adatból maximum a koncentrációt lehet kiszámítani.


c = n / V


c: koncentráció [mol/dm3]

n: oldott anyag anyagmennyisége [mol]

V: oldószer térfogata [dm3]


n = 0,25 mol

V = 350 cm3 = 0,35 dm3


c = n / V = 0,25 mol / 0,35 dm3 = 0,714 mol / dm3

2023. febr. 8. 23:07