Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » S. O. S. Matematika házi...

S. O. S. Matematika házi feladat? Csak nekem nehéz?

Figyelt kérdés

Szóval most tanultuk az arány fogalmát. Mivel pénteken (ez volt az utolsó matekóránk, és kedden van az első) osztották ki az "Írásbeli felelet"- eket, ezért a tanárnőnknek már nem volt ideje elmagyarázni az új anyagot (arányok) -> nem tudom megoldani a leckét.

A feladat:


Hányszorosa


a) a 9 a 3-nak

b) a 3 a 9-nek

c) a 9 a 4-nek

d) a 9 az 1,5-nek

e) a három negyed a négy ötödnek

f) a 100 a 0,1-nak?


Hálásan köszönöm, ha segítetek, de egyszerűen nem értem az egész feladatot, pedig próbálgattam.......

(Különben a matematika sosem volt, hogy úgymondjam az erősségem, mindig 4-es voltam belőle [persze év közben be-be csúszott egy-két 3-as is)


egy 13 éves, 7.-es lány


2010. okt. 4. 17:33
 1/2 anonim válasza:

Visszafele olvasd a példát. pl 9 a 3-nak... na hányszorosa? hát háromszorosa 3×3=9

3 a kilencnek... 0,3333szorosa (9*0,3333 =kb 3)

(vagy pontosabban az egyharmadszorosa)

ésígytovább

2010. okt. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm....!
2010. okt. 4. 18:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!